WEDDING

Kaligraficzne fonty ślubne do pobrania!


Sezon ślubny uważamy za otwarty! Jeśli szukasz ozdobnych czcionek do swoich zaproszeń, poniżej znajdziesz aż 12 unikalnych propozycji. Możesz je pobrać całkowicie za darmo i stworzyć piękną ślubną papeterię i dekoracje.

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, często zdobiona przeróżnymi akcentami artystycznymi. Nauka odręcznego pisma kaligraficznego jest niesamowicie trudna oraz wymaga dużo pracy i czasu. Oczywiście nie każdy posiada takie umiejętności, na szczęście w Internecie znajdziemy fonty, które możemy pobrać za darmo. Takie czcionki pozwolą Wam stworzyć idealny projekt zaproszeń ślubnych, menu, winietek bądź innych dodatków.

Wybrałyśmy 12 najlepszych, kaligraficznych fontów imitujących odręczne pismo. Czcionki, które możecie pobrać całkowicie za darmo z licencją, która pozwala na wykorzystywanie ich na własny użytek. Dlatego też, bez problemu możecie je ściągnąć i tworzyć piękne zaproszenia na swój ślub bądź inne imprezy okolicznościowe.

Niestety te wyjątkowe fonty nie posiadają polskich znaków, ale używając ich wyłącznie do napisania imion bądź inicjałów na zaproszeniu będą w zupełności wystarczające. Zawsze możecie – tam gdzie potrzeba – dorysować jakiś ogonek bądź kropkę tworząc polskie litery. Gdyby jednak ta opcja była niewystarczająca, zapraszamy do pobrania dekoracyjnych fontów, które posiadają polskie znaki. Takie czcionki znajdziecie tutaj.

Jak używać kaligraficznych fontów?

My użyłyśmy kaligraficznej czcionki właśnie do napisania imion na zaproszeniu, nagłówka menu, daty na zawieszkach i nazw nalewek. Pamiętajcie, by zachować odpowiednią estetykę i nie mieszać artystycznych fontów ze sobą, ponieważ łatwo można przesadzić. Lepiej wybrać jedną ozdobną a drugą prostą czcionkę, którą wykorzystacie do napisania ważnych informacji i dłuższych treści.

Pobieranie i instalacja

Poniżej znajdziecie linki do każdego fontu. Instalacja czcionek nie jest skomplikowana – wystarczy pobrać plik, wypakować w odpowiednim folderze i zainstalować jednym kliknięciem myszki. Większość programów graficznych zainstaluje je automatycznie po wypakowaniu, programy Office wymagają zainstalowania ręcznego. Wszystkie strony, z których pochodzą linki są całkowicie bezpieczne i darmowe.

12 KALIGRAFICZNYCH FONTÓW ŚLUBNYCH

Polecamy własnoręczne tworzenie dodatków ślubnych, ponieważ daje to ogromną satysfakcję, a oprócz tego można sporo zaoszczędzić. Przez najbliższe kilka miesięcy będziemy tworzyć przeróżne projekty DIY i grafiki ślubne. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem, koniecznie obserwujcie nas na Instagramie i bądźcie na bieżąco z nowymi wpisami.

Miłego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *