DO DRUKU

Sylwester w domu – gra towarzyska do druku!


Po Świętach, nadszedł czas na przygotowania do sylwestra. Jeśli tak jak my, planujecie spędzić go w domu z bliskimi, zadbajcie o to by nie było nudno i banalnie. Naszym pomysłem na atrakcje w sylwestrową noc są gry towarzyskie. Taka forma wspólnej zabawy, zawsze się u nas sprawdza.

Wpadłyśmy na pomysł, aby przygotować coś, co jednocześnie będzie prostą formą towarzyskiej zabawy, jak również świetnym sposobem na podsumowanie całego roku. W związku z tym, zaprojektowałyśmy grę, która idealnie sprawdzi się na imprezie sylwestrowej. Jest to szybka i prosta metoda, aby poznać się bliżej, zintegrować i razem powspominać najciekawsze momenty minionego roku.

Gra na imprezę sylwestrową – pobierz za darmo

Gra zawiera 36 pytań dotyczących najlepszych, najśmieszniejszych i najważniejszych momentów, ulubionych filmów, muzyki, książek oraz wielu innych, odnoszących się do ubiegłego roku. Grę wystarczy wydrukować, wyciąć karty i gotowe!

Gra sylwestrowa

Jak grać?

Gra nie posiada żadnych, sztywnych reguł, dlatego możecie wymyślić je sami albo skorzystać z naszych propozycji.

Propozycja 1:

Wszystkie odwrócone karty z pytaniami połóż na środku stołu lub wrzuć do woreczka. Każdy gość, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, losuje jedną kartę i głośno odpowiada na pytanie. Kolej losowania przechodzi na następną osobę.

Propozycja 2:

Możecie potraktować pytania z gry jako tematy do rozmów. Osoba, która losuje pytanie czyta je głośno, po czym każdy uczestnik kolejno na nie odpowiada. Możecie poprosić o to, by Wasi goście dodatkowo opowiadali anegdoty i historie związane ze swoimi przeżyciami w minionym roku, o których wspomną podczas udzielania odpowiedzi.

Propozycja 3:

Wszystkie karty leżą odwrócone na stole lub umieszczone są w woreczku. Każdy kolejno losuje tyle kart ile jest uczestników i zapoznaje się z pytaniami w taki sposób, aby inni gracze ich nie widzieli. W tej propozycji to Wy decydujecie, kto na jakie pytanie będzie odpowiadać. Dlatego odpowiednią kartę połóż przed uczestnikiem, od którego oczekujesz odpowiedzi. Następnie zaczynając od najstarszego gracza zgodnie z ruchem wskazówek zegara, każdy z Was odpowiada na jedno z pytań, które otrzymał.

Mamy nadzieję, że podoba Wam się nasza propozycja na ciekawą grę sylwestrową. Być może, zainspiruje to Was do stworzenia własnych reguł i pytań 😉

Koniecznie dajcie znać jak Wy spędzacie sylwestra i czy lubicie takie gry towarzyskie. Tymczasem my, zabieramy się do przygotowań!

Przy okazji, chcemy Wam życzyć hucznego sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku, pełnego ciekawych wyzwań i cudownych chwil! Jednocześnie informujemy, że planujemy duuuużo kreatywnych pomysłów na blogu, dlatego koniecznie śledźcie nas w nowym roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *