DIY

Jak zapakować prezenty świąteczne? Dwa kreatywne pomysły.


Od zawsze zwracałyśmy szczególną uwagę na opakowania prezentów, które wręczałyśmy swoim bliskim. Z pewnością należymy do osób, które wolą same stworzyć kreatywne opakowania, niż kupować gotowy papier czy torebki prezentowe ze sklepu. Oczywiście, nie zawsze mamy tyle czasu, aby poświęcić go na jakiś ciekawszy projekt. W takich sytuacjach staramy się dodać coś od siebie, aby prezent nie był nudy i banalny. Przygotowujemy zawieszki, wstążki, naklejki i inne ozdobne akcenty, które sprawią, że prezent stanie się bardziej atrakcyjny. Nasi bliscy zawsze doceniają zaangażowanie, kreatywność oraz czas, który poświęciłyśmy na przygotowanie dla nich wyjątkowych upominków, a dla nas to sama przyjemność!

Bo przecież najbardziej zależy nam na samej idei obdarowywania, która tkwi w wyrazie radości na twarzy bliskich, a Święta to idealny moment na jej spełnianie. Jeśli chcecie zobaczyć jak przygotować oryginalny, kreatywny i niezobowiązujący Gift Box dla par (klik) lub dla niej (klik) odwiedźcie nasze poprzednie wpisy.

Jak stworzyć ciekawy papier prezentowy?

W tym roku, zdecydowałyśmy się na szalone wzory! „Zainspirowała” nas farba pozostała po ostatnim remoncie, którą zawsze zostawia się na ewentualne poprawki (zazwyczaj nikt tych poprawek później nie robi, a farba leży i leży aż w końcu i tak decydujemy się ją wyrzucić ;)) Oczywiście, możecie wykorzystać jakąkolwiek farbę, która nada się do papieru np. plakatową dostępną w każdym markecie za niewielkie pieniądze.

Przygotowałyśmy dla Was dwa kreatywne i tanie w wykonaniu pomysły na opakowania prezentowe. Stworzenie takiego papieru zajmie Wam dosłownie kilka minut, które warto poświęcić dla oryginalnego efektu. Tak opakowane prezenty z pewnością będą wyróżniały się pod choinką i sprawią przyjemność Waszym bliskim.

Dwa kreatywne pomysły na świąteczne opakowanie prezentów:
1. RUSTYKALNE

Szary papier – sprawdzi się, kiedy nie mamy innego pomysłu na prezent i nie do końca lubimy kiczowate papiery do pakowania ze sklepu. Jego naturalna i gładka forma to idealna baza do wszystkich wstążek, gałązek i innych ozdobnych dodatków.

Czego będziecie potrzebować:
• szary papier
• biała farba
• woda
• pędzle w różnych rozmiarach
• sznurek jutowy, wełna, szyszki, gałązki lub inne ozdoby (tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia)
• zawieszki (możecie przygotować je samodzielnie lub pobrać projekt u nas klikając tutaj)

Teraz pozostaje tylko rozłożyć papier na podłodze i ponieść się wyobraźni. Pamiętajcie, aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce pracy – niekontrolowane rzucanie farbą może przynieść trochę szkód w postaci plamek na podłodze czy meblach 😉

Jeśli Wasza farba jest bardzo gęsta, zamoczcie pędzel w czystej wodzie – łatwiej będzie ją rozprowadzać. My wyrobiłyśmy sobie dwie techniki. Aby uzyskać kropkowe wzory musicie mokry pędzel rozpraszać palcami, tak aby pryskać farbą na papier – pamiętajcie o rękawiczkach. Jeśli nie chcecie się brudzić, możecie użyć dwóch pędzli i stukać nimi o siebie. Jeśli bardziej podobają wam się kleksy i maziaje – nabierzcie grubszą warstwę farby na mokry pędzel i rzucajcie nią na papier. Pamiętajcie, że im bardziej nieregularne wzory tym lepszy efekt końcowy. To naprawdę jest proste do wykonania. Sami sprawdzicie, który sposób Wam bardziej odpowiada.

Odstawcie papier na kilka godzin do wyschnięcia. U nas po dwóch godzinach papier był gotowy do użycia (wszystko zależy od tego, jak dużo wody użyjecie).
Po opakowaniu prezentów, obwiążcie je sznurkiem lub wełną i dodajcie zawieszki (zawieszki do druku – klik) lub inne ozdoby.

2. MARMURKOWE

Modny marmurkowy wzór – nie spotkałyśmy jeszcze takiego wzoru w sklepach i z pewnością nie jest on łatwo dostępny. Samodzielne przygotowanie takiego papieru zajmie Wam kilka minut.

Czego będziecie potrzebować:
• czarny, biały lub szary papier
• biała lub czarna farba (w zależności od tego na jaki kolor się zdecydujecie)
• czarny sznurek
• czarny papier i biały długopis do zawieszek

Aby uzyskać efekt marmuru, postępujecie dokładnie tak samo jak w przypadku instrukcji na opakowania w stylu rustykalnym. Róbcie wszystko zgodnie z Waszą wyobraźnią i dajcie się ponieść a efekt z pewnością będzie niepowtarzalny. Tak przygotowany papier stanie się wizytówką Waszych prezentów i będzie jedyny w swoim rodzaju.
Na koniec owijacie prezent czarnym sznurkiem, dodajecie zawieszki i gotowe!

Świetnie się przy tym bawiłyśmy i mamy ogromną satysfakcję, że nasi bliscy dostaną prezenty w opakowaniach przygotowanych w dużej mierze przez nas. Dajcie znać czy Wy również przykładacie uwagę do opakowania czy raczej stawiacie na gotowe i szybkie opcje ze sklepu, oraz co myślicie o naszych propozycjach? 🙂

M&A

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *